Menu

BLANKA NEEDLEWORK STUDIO

robótki ręczne małe i duże

dyskusja

artystka - terrorystka

blankac

Ten wpis jest wyrazem mojego oburzenia, a dotyczy to pewnej znanej pewnie wszystkim pani - "WIELKIEJ ARTYSTKI", która to podobno wymyśliła kwiatki z arkuszy filcowych, od kilku już lat całą swoją twórczość opiera na jednym i tym samym wzorze - kwiatki filcowe 4-płatkowe (tak jakby nic innego nie potrafiła wymyślić !!!) i od tego momentu terroryzuje dosłownie wszystkich.

 

Kiedy wysyłałam swoje zgłoszenia do galerii internetowych (chciałam aby moje "wytwory" ujrzało szersze grono - to chyba logiczne, każdy mam do tego prawo ) otrzymywałam wiadomości odmowne z komentarzem, ze kwiaty filcowe sa juz w ich ofercie - nikt nawet się chyba nie przyjrzał, ze moje kompozycje sa kompletnie inne i sa wynikiem moich własnych poszukiwań czegoś nowego - nie dyskutuje czy sa lepsze, czy gorsze - to sprawa gustu, ale wprowadzają do sztuki ogólnie pojętej coś nowego, innego...........

W końcu wyszukałam galerię w której szanowna Pani M. H.  ( Flower Felt ) nie ma konta i otrzymałam odpowiedź pozytywną.

Wrzucając swoje wyroby na stronki już dzień później dostałam wiadomość , że prace te zostały usunietę, gdyż szanowna nasza wspomniana ARTYSTKA widzi w nich podobieństwo do swoich i nie życzy sobie ich umieszczania (pewnie zagroziła galerii sądem, bo taki ma od kilku lat zwyczaj). Pani ma tez zatrudnionych na stałe prawników i czuje się zupełnie bezkarna w zastraszaniu innych, wygląda tez na to, ze nic innego nie robi tylko przegląda internet i szuka wszystkiego co choć odrobinkę przypomina jej prace, aby mieć sobie kogo postraszyć i kogo zaskarżyć !!!

Dobrze wiadomo, że pewne prace w wyrazie się powtarzają - dziesiątki osób tworzy podobne frywolitki, sutasz, składa w naszyjniki filcowe kulki - żadna z tych rzeczy nie jest identyczna, ale podobieństwa mozna sie doszukać we wszystkim !!!

 

Wiem, że wiele osób miało przykre doświadczenia z tą Panią (dostaje wiele maili na ten temat, czytuję też słowa oburzenia na blogach innych Pań) i zastanawiam się poważnie co z tym fantem zrobić - może razem coś poradzimy ........

 

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI - moze dojdziemy razem do jakiegoś rozwiązania.

 

 

dołączam kilka linków do dyskusji o podobnym wydźwięku:

 

http://bijoutupik.blox.pl/2012/08/Kradziezy-pomyslow-cd.html#ListaKomentarzy

http://filczanka.blox.pl/2010/05/Komplety-kwieciste-z-przypisem.html

 

© BLANKA NEEDLEWORK STUDIO
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci