Menu

BLANKA NEEDLEWORK STUDIO

robótki ręczne małe i duże

katalog wyrobów

Katalog twórczości nr. 2

blankac

Minęło już troszkę czasu od wydania poprzedniej wersji katalogu - ale jako, ze czas leci strasznie szybko nastał czas, aby wydać nowy egzemplarz z nowościami - oto on:

Katalog twórczości - Fotoksiążka

blankac

Dzisiaj będzie coś zupełnie innego, choć też w temacie robótkowym.

Już jakiś czas temu zaczęłam przygotowanie katalogu swoich wyrobów przy pomocy programu oferowanego przez Fotojockera, czyli przygotowanie tzw. Fotoksiążki.

Jest to dobry i szybki sposób na przygotowanie swojego albumu zdjęć. Program, który należy sobie zainstalować posiada gotowe tła, formaty, sposób ułożenia zdjęć, ramki, maski i inne ciekawe gotowe elementy. Można dodać własne opisy w dowolnym formacie z wykorzystaniem ciekawych czcionek. Pozwalają one w szybki i mało skomplikowany sposób ułożyć sobie własny, niepowtarzalny album.

Przygotowanie mojego katalogu trwało dość długo, ale to wyłącznie z powodu czasu jaki zajęło mi zrobienie i obróbka zdjęć produktów, a następnie pokatalogowanie ich tematycznie. Samo przygotowanie Fotoksiążki to już była czysta przyjemność. Poszło sprawnie, choć wiele razy zmieniałam koncepcję i ustawienie.

To już nie pierwszy mój kontakt z tym programem. Robiłam jakiś czas temu album zdjęć z moim synkiem. Muszę przyznać, że bardzo fajnie wyszedł i stał sie świetnym prezentem.

Tym razem album nie jest na prezent, ale będzie stanowić próbe pokazania całości twórczości. Jest w moim otoczeniu wiele osób, które nie mają kontaktu z internetem, lub po prostu wolą zobaczyć coś inaczej niż na ekranie. Na razie zamierzam wydrukować jeden egzemplarz, ale być może zwiększę "nakład" jeśli będzie duże zainteresowanie.

Oto zrzuty ekranu przygotowanego katalogu, który zaraz pójdzie do druku:

Co myślicie o takim katalogu ?

© BLANKA NEEDLEWORK STUDIO
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci